• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Bielecki odpiera zarzuty. "Większe kłamstwo, niż ta przysłowiowa smoleńska mgła"

Bielecki odpiera zarzuty. "Większe kłamstwo, niż ta przysłowiowa smoleńska mgła"
Foto: TVN CNBC Foto: Jan Krzysztof Bielecki odpiera zarzuty

- To jest absolutna nieprawda, kłamstwo i oszczerstwo - powiedział w TVN CNBC Jan Krzysztof Bielecki, komentując zarzuty jakoby miał lobbować na rzecz rosyjskiego kapitału w polskiej firmie Zakłady Azotowe Tarnów.

Bielecki ostro odpowiedział na stawiane mu zarzuty. - Muszę powiedzieć, że w moim przypadku jest to większe kłamstwo, niż ta przysłowiowa smoleńska mgła. Przynajmniej w Smoleńsku ta mgła była, potem się okazało, że to nie była mgła sztuczna, tylko prawdziwa, ale była - podkreślił.

I dodał: - W moim przypadku, choć nie ukrywam, że mam liczne kontakty - chociażby ze środowiskiem finansowym, z którym jestem związany przez 20 lat - to nigdy nawet nie przechodziłem koło inwestora rosyjskiego. Sugerowanie, że lobbowałem, w kontekście takim, że to na pewno przeciwko polskiemu interesowi jest takim obrzydliwym kłamstwem - zaznaczył.

Zarzuty

Klub PiS złożył w poniedziałek w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej ws. rzekomego lobbingu szefa Rady Gospodarczej przy premierze Jana Krzysztofa Bieleckiego na rzecz rosyjskiego kapitału w polskiej firmie Zakłady Azotowe Tarnów.

O sprawie napisano w najnowszym numerze tygodnika "Sieci". Według gazety, informacje na temat lobbowania przez Bieleckiego mają znajdować się w raporcie byłego szefa ABW Krzysztofa Bondaryka.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane