• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Bielecki: nasza waluta mnie przypomina

Bielecki: nasza waluta mnie przypomina
Foto: TVN24 Foto: 2310BIELECKI.avi

Dlaczego polska waluta od kilku dni traci na wartości? - Inwestorzy zaczynają postrzegać gospodarki przez pryzmat negatywnych cech - tłumaczył w "Faktach po Faktach" TVN24, były premier, prezes banku Pekao Jan Krzysztof Bielecki.

W czwartek nasza waluta gwałtownie taniała. Kursy złotego względem najważniejszych walut osiągnęły poziom najwyższy od bardzo dawna. - Ja bym w tej sytuacji porównał złotówkę do siebie. Mam już siwe włosy, ale na swoje lata wyglądam całkiem dobrze. Jednak w wyniku tego co się dzieje na świecie, inwestorzy zaczynają dostrzegać, że tu mam łysinę, że zaraz mogę straci włosy - tłumaczył Bielecki. - Można na mnie popatrzyć i stwierdzić, że albo jest źle, bo zaczynam łysieć, albo, że jest dobrze, bo w tym wieku mam jeszcze trochę włosów. I oba stwierdzenia są prawdziwe. Tak jest też ze złotówką, te spadki to psychologia - dodał.

Porównanie do Węgrów nam uwłacza

Zdaniem Bileckiego sytuacja zmieni się dopiero wtedy, kiedy inwestorzy dostrzegą, że Polska gospodarka ma się dobrze. - Porównywanie nas do Węgrów nam uwłacza - zauważył. Przyznał też, że obecny kryzys to dobry moment na przejście na euro. - Z punktu widzenia stabilności gospodarczej to jest potrzebne - podkreślił.

bgr//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane