• rozwiń

Biedronka zainteresowana przejęciem Marcpolu

Biedronka zainteresowana przejęciem Marcpolu
Foto: Materiały prasowe Jeronimo Martins Polska S.A./ TVN24 Foto: Ubiegły rok Biedronka zakończyła liczbą 2393 posiadanych sklepów

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek Jeronimo Martins, właściciela sieci Biedronka, o zgodę na przejęcie części mienia firmy Marcpol.

Jak poinformował urząd wniosek wpłynął 7 marca, a sprawa jest w toku, ale nie informuje, czego konkretnie dotyczyłoby przejęcie.

W lutym grupa zapowiedziała otwarcie ok. 300 sklepów Biedronka w tym roku.

W 2013 roku JM zainwestowało w Biedronkę 402 mln euro, co przyczyniło się do otwarcia 280 sklepów i dwóch nowych centrów dystrybucyjnych. Ubiegły rok sieć zakończyła liczbą 2393 posiadanych placówek.

Przychody całej grupy w ub. roku wyniosły 11,8 mld euro. To wzrost o 10,7 proc. w porównaniu z 2012 rokiem. Na polskim rynku sprzedaż detaliczna wzrosła w 2013 r. o 2,6 proc.

Dwie sieci

Jeronino Martins to portugalska grupa działająca w sektorze FMCG. Jest właścicielem sieci Biedronka - największej sieci detalicznej w Polsce.

Marcpol to polska sieć supermarketów istniejąca na rynku od 1988 roku. W bieżącym roku sieć planuje otwarcie czterech nowych sklepów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane