• rozwiń

Białoruś zabrania prywatnego wwozu mięsa

Białoruś zabrania prywatnego wwozu mięsa
Foto: TVN24 Foto: Białorusini bacznie przyglądają się mięsu z zagranicy

Przy wjeździe na Białoruś obowiązuje zakaz wwozu produktów mięsnych przewożonych w bagażu podręcznym. Ograniczenia dotyczą wszystkich państw i obowiązywać będą do odwołania.

- Decyzja ma na celu zabezpieczenie przed rozprzestrzenieniem się chorób zwierząt - podało polskie ministerstwo spraw zagranicznych. Natomiast polski resort rolnictwa podał, że chodzi o pryszczycę.

- W związku z powyższym Ministerstwo Spraw Zagranicznych sugeruje powstrzymanie się z przewozem produktów mięsnych na Białoruś. Złamanie zakazu może grozić konfiskatą produktów i grzywną - poinformował polski resort. Ministerstwo poinformowało też, że istnieje możliwość ubiegania się o zgodę białoruskich organów nadzoru weterynaryjnego na wwóz produktów mięsnych do tego kraju.

Na początku sierpnia w Wielkiej Brytanii pojawiły się pierwsze przypadki zachorowań na pryszczycę; do tej pory przypadki choroby zostały potwierdzone jedynie w kilku gospodarstwach w okolicach miasteczka Normandy, w hrabstwie Surrey.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane