• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Białe kołnierzyki w różowych okularach

Białe kołnierzyki w różowych okularach
Foto: sxc.hu Foto: Finansiści i optymiści

Po okresie konsekwentnego obniżania prognoz i wycen większości firm analitycy dostrzegli, że ich oczekiwania były nadmiernie pesymistyczne. "Puls Biznesu" wziął pod lupę ponad 100 raportów biur maklerskich, wydanych przez ostatnie trzy tygodnie, a więc już po publikacji wyników spółek z drugiego kwartału. A te są coraz lepsze.

Okazuje się, że w ostatnich ocenach aż w 80 proc. przypadków ceny docelowe oszacowane przez specjalistów poszły w górę, często o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset procent. Jeszcze jakiś czas temu konsekwentnie je obniżali. Według gazety jest to konsekwencja podwyższania prognoz zysków na kolejne lata przez same spółki oraz skutek wzrostu cen akcji na giełdach

Co to znaczy, jak mówi analityk?

Mimo trwającej już pół roku minihossy na GPW specjaliści wciąż dostrzegają okazje do zarobku.

Ponad jedna czwarta najnowszych rekomendacji brzmi "kupuj" (co oznacza przynajmniej 15-procentowy potencjał wzrostu), a 13 proc. — "akumuluj" (potencjał wzrostu 5-15-procentowy). Stosunkowo najwięcej jest zaleceń zachowawczych ("trzymaj" lub "neutralnie") — 43 proc., a negatywnych ("redukuj" i "sprzedaj") jest zaledwie 17 proc.

To przełom. Po okresie konsekwentnego obniżania prognoz i wycen większości firm analitycy dostrzegli, że ich oczekiwania były nadmiernie pesymistyczne - pisze "Puls Biznesu".

mkg//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane