• rozwiń

Bezrobocie umiarkowanie rośnie

Bezrobocie umiarkowanie rośnie
Foto: TVN24 Foto: Tłok w urzędach pracy wzrósł nieznacznie

Stopa bezrobocia w lutym 2009 roku wyniosła 10,9 proc. – podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. Dane są zgodne z prognozami ministerstwa pracy i minimalnie wyższe od oczekiwań rynku, który spodziewał się wskaźnika na poziomie 10,8 proc.

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu lutego wyniosła 1,72 mln osób, czyli wzrosła o 84,4 tys. wobec poprzedniego miesiąca. Obniżyła się jednak w ujęciu rocznym o 59,8 tys. osób. W lutym 2008 roku stopa ta wyniosła 11,3 proc., a w styczniu 2009 roku 10,5 proc.

Dane wychodzą przed szereg

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) szacowało wcześniej, że stopa bezrobocia wzrosła w tym okresie właśnie do 10,9 proc.

Minister pracy Jolanta Fedak oraz ekonomiści obawiają się jednak, że stopa bezrobocia będzie obecnie wzrastać, szczególnie w II połowie roku, ze względu na coraz bardziej odczuwalne w Polsce efekty spowolnienia gospodarczego u naszych głównych partnerów handlowych.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane