• rozwiń

Bezrobocie na Wyspach najwyższe od 17 lat

Bezrobocie na Wyspach najwyższe od 17 lat
Foto: sxc.hu Foto: Coraz gorzej na brytyjskim rynku pracy

- Na początku października 2,64 mln Brytyjczyków nie miało pracy - ogłosiło w środę Narodowe Biuro Statystyczne (ONS). To najwyższy poziom bezrobocia od 1994 roku.

Liczba bezrobotnych w ciągu trzech miesięcy, do października, wzrosła o 128 tys. Średnia stopa bezrobocia dla całego kraju wzrosła do 8,3 proc. z 7,9 proc. trzy miesiące wcześniej. Nieco wyższa jest w Szkocji - 8,5 proc.

Liczba bezrobotnej młodzieży do 24 roku życia przyrosła do 1,027 mln. Jest to najwyższy poziom od 1992 roku, gdy po raz pierwszy zaczęto gromadzić dane.
1,6 mln osób bez pracy pobierało w listopadzie zapomogi. Liczba osób w tej kategorii powiększyła się w ub. miesiącu o trzy tys. wobec przyrostu o 2,5 tys. po korekcie w październiku. Ekonomiści przewidywali znacznie wyższy przyrost tej kategorii - średnio 15 tys.

ONS podkreśla też, że płace nadal rosną o wiele wolniej niż inflacja. Z pominięciem premii, średnia płac była o 1,8 proc. wyższa niż w tym samym okresie 2010 r. Stopa inflacji za listopad wyniosła 4,8 proc. rdr. wobec 5,0 proc. rdr w październik.

mkg/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane