• rozwiń

Bezkrólewie w resorcie rolnictwa

Bezkrólewie w resorcie rolnictwa
Foto: TVN24 Foto: Ministerstwo Rolnictwa bez kierownictwa

Premier zdecyduje, kto będzie kierował resortem rolnictwa po odwołaniu jego szefa, wicepremiera Andrzeja Leppera - informuje biuro prasowe ministerstwa rolnictwa. Tymczasem w siedzibie resortu, dziś znów byli funkcjonariusze CBA - zabrali dokumenty.

Prezydent Lech Kaczyński, na wniosek premiera Jarosława Kaczyńskiego, odwołał Andrzeja Leppera z funkcji wiceprezesa rady ministrów oraz z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

- Poprzednio, gdy wicepremier Lepper został odwołany, resortem kierował premier, a z jego upoważnienia - sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa Henryk Kowalczyk. Te decyzje leżą w gestii premiera - mówi szefowa biura Małgorzata Książyk.

Wiceminister Kowalczyk uważa, że zarzuty korupcyjne mogą mieć związek z decyzjami ws. bardzo zyskownego procesu odrolniania ziemi. - Dzisiaj było w ministerstwie CBA - zabrano dokumenty, wszystkie dokumenty udostępniłem - powiedział wiceszef resortu rolnictwa.

Funkcjonariusze CBA, którzy wkroczyli dziś do Ministerstwa Rolnictwa, aresztowali dziś dwie osoby: Piotra R. i Andrzeja K. Mężczyźni są podejrzani o korupcję i powoływanie się na wpływy w jednym z ministerstw, prawdopodobnie w resorcie rolnictwa.

Lepper był po raz pierwszy wicepremierem i ministrem rolnictwa w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Potem, gdy premierem został Jarosław Kaczyński, 22 września 2006 r. prezydent odwołał Leppera podczas sporów koalicyjnych, na wniosek premiera. Lider Samoobrony został ponownie wicepremierem i ministrem rolnictwa 16 października 2006 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane