• rozwiń

Bezkarne ściąganie z sieci

Bezkarne ściąganie z sieci
Foto: TVN24 Foto: Bezkarne ściąganie z sieci

Internauci znaleźli sposób na ściąganie filmów i muzyki z sieci bez narażania się na odpowiedzialność karną. Umożliwia to technika Peer-to-Mail - pisze "Gazeta Prawna".

Technika Peer-to-Mail (P2M) polega na ściąganiu utworów ze skrzynek pocztowych, a nie z komputerów innych użytkowników. - W przypadku P2M wymieniany plik zostaje umieszczony na skrzynkach e-mailowych. Aby z nich ściągnąć pliki, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację i zainstalować ją na komputerze - tłumaczy redaktor naczelny serwisu Biura Ochrony Witryn Internetowych Grzegorz "Suriv" Sędkowski.

Nowe sposoby wymiany plików to - zdaniem ekspertów - obejście prawa w celu uniknięcia ewentualnej kary. - Jeżeli ktoś nie udostępnia nielegalnych utworów, tylko je ściąga na własny użytek, nie podlega odpowiedzialności karnej. Nie musi się więc obawiać wizyty policji w domu - mówi nadkomisarz Zbigniew Urbański z Komendy Głównej Policji.

Dziś odpowiedzialność karna grozi tylko osobom udostępniającym utwory z dysku własnego komputera.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane