• rozwiń
  • WIG20 2182.75 -1.11%
  • WIG30 2478.57 -1.23%
  • WIG 57769.16 -1.16%
  • sWIG80 11596.53 -0.11%
  • mWIG40 3738.39 -1.87%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:35

Dostosuj

Bezdomny wydał ostatnie pieniądze na los. Został milionerem

Bezdomny wydał ostatnie pieniądze na los. Został milionerem
Foto: TVN24 Biznes i Świat Foto: Mężczyzna na kupon wydał swoje ostatnie pieniądze. Opłaciło się

Szczęśliwy los na loterii całkowicie odmienił życie pewnego bezdomnego Węgra. W wywiadzie telewizyjnym, Laszlo Andraschek mówi, że dzięki rekordowej wygranej ponad 600 mln forintów (2 mln euro) zapewnił dach nad głową sobie i dzieciom.

- Modliłem się o trochę pieniędzy, ale nie aż o tyle - mówił 55-letni mężczyzna, do niedawna bezdomny, w rozmowie z prywatną telewizją RTL Klub. - Chciałem jedynie mieć normalne życie, nic więcej - dodał.

Ostatni grosz na los

Andraschek opowiadał, że we wrześniu 2013 roku na kupon wydał w kolekturze na dworcu w Gyoer swoje ostatnie pieniądze; nie wiedział nawet, ile liczb należy wytypować. Następnego dnia okazało się, że los był szczęśliwy.

Od tego czasu kupił dom dla siebie i żony, a także osobne mieszkanie dla trojga dzieci; nie odmówił także pomocy innym członkom rodziny. Wśród wydatków luksusowych Węgier wymienił zakup telewizora z płaskim ekranem.

- Planuję jeszcze dwie rzeczy: odwiedzić brata, który mieszka w Kanadzie, i założyć fundację, która niosłaby pomoc alkoholikom - powiedział.

Andraschek, który sam zmagał się z alkoholizmem, nie pije od pięciu lat. W tym miesiącu znaczną część wygranej przekazał na schronisko dla bezdomnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane