• rozwiń
  • WIG20 2153.30 +0.22%
  • WIG30 2438.17 +0.27%
  • WIG 56743.05 +0.17%
  • sWIG80 11452.31 -0.22%
  • mWIG40 3611.94 -0.04%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:01

Dostosuj

Bernanke: Sytuacja nadzwyczaj niepewna

Bernanke: Sytuacja nadzwyczaj niepewna
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Ben Bernanke: sytuacja gospodarcza jest nadzwyczaj niepewna

Sytuacja gospodarcza Stanów Zjednoczonych jest nadzwyczaj niepewna, a FED jest gotowy do dalszych działań wspierających wzrost PKB - powiedział szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke. Szef Fed nie podał jednak bliższych szczegółów. W środę przedstawił on senackiej komisji swój półroczny raport.

Z jego oceny wynika, że USA ciągle są na ścieżce ożywienia gospodarczego, chociaż wzrost PKB w najbliższych kwartałach będzie mniej dynamiczny.

- Rezerwa Federalna kontynuuje rozważne planowanie wycofania nadzwyczajnych środków polityki monetarnej, jednocześnie dostrzegamy, że perspektywa gospodarcza pozostaje niezwykle niepewna. Będziemy kontynuować uważną ocenę rozwoju sytuacji finansowej i gospodarczej i pozostajemy przygotowani do wprowadzenia dalszych środków potrzebnych do przywrócenia pełnego wykorzystania krajowego potencjału produkcyjnego w kontekście stabilności cen - mówił Bernanke.

Zapowiedział jednocześnie utrzymanie w najbliższym czasie obecnego, najniższego w historii poziomu stóp procentowych Fed, co ma ułatwić wychodzenie z kryzysu.

Już w trakcie wystąpienia szefa FED negatywnie na jego słowa zareagowała zarówno nowojorska giełda. Wskaźnik Standard&Poor 500 w ciągu kilku minut spadł o ponad procent.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane