• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Bernanke: są oznaki stabilizacji

Bernanke: 
 są oznaki stabilizacji
Foto: TVN CNBC Biznes, fot. EPA Foto: Bernanke w Kongresie

- Gospodarka Stanów Zjednoczonych wykazuje wczesne oznaki stabilizacji - ogłosił prezes Fed Ben Bernanke przed Komisją ds. Usług Finansowych Kongresu.

Bernanke podkreślił, że Fed zamierza w dalszym ciągu prowadzić "wysoce akomodacyjną" politykę monetarną przez "dłuższy czas". Oznacza to, że amerykański bank centralny ma zamiar trzymać stopy procentowe na dotychczasowym, najniższym możliwym poziomie.

- Prędkość, z jaką pogarsza się gospodarka, znacznie spadła - przekonywał Bernanke. I zapewniał, że działania Fed w zakresie polityki monetarnej są skupione na wsparciu ożywienia gospodarczego.

Zaznaczył też, że rekordowy deficyt budżetowy może w przyszłości stwarzać zagrożenie dla ożywienia gospodarczego.

Bernanke przyznał, że liczba likwidowanych miejsc pracy ciągle jest wysoka, a stopa bezrobocia nadal szybko wzrasta. - Niepewność na rynku pracy w połączeniu ze spadającymi cenami domów i problemami z uzyskaniem kredytu będzie prawdopodobnie ograniczała wydatki konsumpcyjne. Ostatnia stabilizacja wydatków gospodarstw domowych może więc okazać się przejściowa, co zagraża naszym prognozom - dodał.

bgr/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane