• rozwiń

Temat: Rząd Ewy Kopacz

Będziemy mieć 2 tys. km autostrad, a pociągi pojadą ponad 160 km/godz. Do 2020 roku, jeśli UE da pieniądze

Będziemy mieć 2 tys. km autostrad, a pociągi pojadą ponad 160 km/godz. Do 2020 roku, jeśli UE da pieniądze
Foto: wikipedia.org GNU/ Acubens Foto: Tysiące kilometrów dróg i linie kolejowe. Rząd przyjął plan rozwoju inwestycji transportowych

Zgodnie ze Strategią Rozwoju Transportu w 2020 r. w Polsce będzie 2 tys. km autostrad, 2,8 tys. km dróg ekspresowych, a na 350 km linii kolejowych pociągi będą mogły jeździć szybciej niż 160 km/godz. Rząd podjął uchwałę ws. planu rozwoju strategicznych inwestycji transportowych, które będą współfinansowane z pieniędzy unijnych.

Chodzi o Dokument Implementacyjny, który jest uszczegółowieniem "Strategii Rozwoju Transportu do 2020 r. (z perspektywą do 2030 r.)", autorstwa resortu infrastruktury i rozwoju. Został przyjęty wczoraj i ma zostać przekazany do oceny Komisji Europejskiej.

Tysiące kilometrów

Przyjęta w styczniu ub.r. przez rząd "Strategia Rozwoju Transportu" zakładała, że w 2020 r. w Polsce będzie 2 tys. km autostrad, 2,8 tys. km dróg ekspresowych, a na 350 km linii kolejowych pociągi będą mogły jeździć szybciej niż 160 km/godz.

Dokument Implementacyjny - jak wyjaśniło w środę Centrum Informacyjne Rządu - określa cele do zrealizowania w zakresie transportu drogowego, kolejowego, morskiego i wodno-śródlądowego. Na ich podstawie wyznaczono kryteria wyboru projektów infrastrukturalnych.

"Tym samym dokument jest kompleksowym planem rozwoju strategicznych inwestycji transportowych, co stanowi warunek pozyskania na ich realizację środków z Unii Europejskiej z nowej perspektywy finansowej 2014-2020" - podkreśliło CIR.

CIR dodało, że Dokument Implementacyjny, po przyjęciu przez rząd, trafi do oceny Komisji Europejskiej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane