• rozwiń
  • WIG20 2205.02 +0.56%
  • WIG30 2505.93 +0.53%
  • WIG 58297.28 +0.55%
  • sWIG80 11628.87 +0.43%
  • mWIG40 3820.31 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Będzie ulga podatkowa na dzieci?

Będzie ulga podatkowa na dzieci?
Foto: TVN24 Foto: Jest projekt ustawy przewidujący ulgę podatkową na dzieci

Jest już gotowy projekt ustawy przewidujący ulgę podatkową na dzieci. Dzięki niemu będzie można odliczać od podatku dochodowego na każde dziecko sumę równej kwocie wolnej od podatku.

Prawdopodobnie jeszcze w środę projekt wpłynie do marszałka Sejmu - zapowiedziała szefowa sejmowej Komisji Finansów Publicznych Aleksandra Natalli-Świat (PiS). Z wyliczeń projektodawców wynika, że to rozwiązanie będzie kosztować budżet 2,8 mld. O tyle mniej wpłynie do kasy państwa z powodu ulgi.

Zgodnie z projektem dotyczącym zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych, każdy płacący taki podatek będzie mógł odliczyć taką kwotę na każde dziecko. - Chcemy w ten sposób potwierdzić, że polityka prorodzinna jest dla nas ważna - podkreśliła Natalii-Świat.
- Po raz pierwszy w polskim systemie podatkowym sytuacja dziecka jest potraktowana tak samo, jak sytuacja podatnika, bo to odliczenie jest równe kwocie, która przysługuje każdemu podatnikowi - mówiła polityk PiS. Zdaniem Natalii-Świat, ulgę będzie można zastosować w stosunku do dochodów za rok 2007.

Szanse na szybkie uchwalenie zwiększa to, że jest to projekt koalicji. - Konieczne jest przeprowadzenie tego szybko, aby można cały system zastosować, bo przygotowanie techniczne rozliczeń, druków wymaga czasu - zaznaczyła posłanka.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane