• rozwiń

Będzie ulga meldunkowa i abolicja?

Będzie ulga meldunkowa i abolicja?
Foto: TVN24 Foto: Resort finansów przygotowuje abolicję dla podatników pracujących za granicą

Resort finansów ma już gotowy projekt ustawy abolicyjnej dla podatników pracujących za granicą - donosi "Gazeta Prawna". - Będzie to rozwiązanie paraabolicyjne, inne niż zakładają projekty poselskie - zapowiedziała dziennikowi wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch.

Wiceminister zapowiada też, że resort wyda rozporządzenie wydłużające termin na złożenie oświadczenia, które jest warunkiem skorzystania z ulgi meldunkowej. Jak wyjaśnia na łamach "Gazety Prawnej", resort chce w ten sposób przywrócić podatnikom zwolnienie, które wcześniej zostało im odebrane przez niewłaściwą interpretację przepisów. Wcześniej podatnicy, którzy po zbyciu nieruchomości nie złożyli w ciągu 14 dni oświadczenia o prawie do ulgi, tracili ją. Wiceminister mówi, że ci, którzy podatek zapłacili, będą mogli złożyć korektę zeznania i odzyskać pieniądze.

Elżbieta Chojna-Duch ujawnia w rozmowie z "Gazetą Prawną", że jej resort przygotował dwa projekty nowelizacji ustawy o VAT. Wiceminister wyjaśnia, że pierwszy z nich jest związany z przedłużeniem niektórych ulg, przyznanych Polsce w Traktacie Akcesyjnym na stosowanie 3-procentowej stawki podatku. Drugi natomiast zawiera propozycje zmian, których celem jest uproszczenie przepisów w zakresie podatków od towarów i usług oraz doprecyzowanie określonych regulacji prawnych.

mpj/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane