• rozwiń
  • WIG20 2324.21 +0.38%
  • WIG30 2675.13 +0.38%
  • WIG 60527.98 +0.25%
  • sWIG80 11893.09 -0.38%
  • mWIG40 4108.62 -0.02%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Będzie trudniej o kredyt

Będzie trudniej o kredyt
Foto: TVN24 Foto: Z ankiety NBP wynika, że o kredyt będzie trudniej, ale będzie o tańszy

Będzie trudniej o kredyt - na mieszkanie, pralkę i na rozwój firmy - prognozuje NBP. Z ankiety banku centralnego wynika, że banki komercyjne zamierzają zaostrzać politykę kredytową zarówno jeśli chodzi o kredyty konsumpcyjne, hipoteczne oraz kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Ostrzejsze kryteria przyznawania kredytów firmom dotyczyć ma głównie kredytów długoterminowych. Zaostrzenia nie powinny odczuć - jeśli zapowiedzi się potwierdzą - duże przedsiębiorstwa.

W segmencie kredytów konsumpcyjnych banki żądają coraz większych zabezpieczeń. Obniżają jednocześnie marże.

Według ankiety NBP, trudniej będzie też otrzymać kredyt na mieszkanie - banki wymagają bowiem, po wprowadzeniu rekomendacji T, ograniczającej możliwości uzyskania kredytu w walutach, wyższego wkładu własnego. I zamierzają nadal podnosić te wymogi. Obniżają za to marże.

Przypomnijmy, że Komisja Nadzoru Finansowego chciałaby ustawowego zakazu udzielania kredytów walutowych. Komisja uznała, że kolejne rekomendacje mające ograniczyć udzielanie kredytów walutowych działają zbyt słabo.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane