• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Będzie trudniej dostać kredyt

Będzie trudniej dostać kredyt
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Dokument KNF ma poprawić bezpieczeństwo polskiego sektora bankowego

Wprowadzenie przepisów zwiększających bezpieczeństwo sektora bankowego zapowiedział w TVN CNBC Biznes przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza. Dla zwykłego konsumenta oznacza to trudniejsze do spełnienia warunki uzyskania kredytu w banku.

- Pracujemy nad dokumentem, którego zakres oraz wymiar będzie odwzorowaniem reakcji nadzoru na obecną sytuację w sektorze bankowym. Zwiększy to jego bezpieczeństwo, a z drugiej strony odniesie się do ochrony interesów nieprofesjonalnych uczestników i odbiorców usług finansowych - mówił Kluza w na antenie TVN CNBC Biznes. Według jego słów nowe zasady mają wejść w życie jeszcze w tym roku.

Polski sektor bankowy ma się dobrze

Stanisław Kluza zapewniał, że obecna sytuacja w sektorze finansowym w Polsce jest "dobra i stabilna". - Takich przypadków jak w USA w Polsce nie znaleźliśmy. Niemniej uważamy, że pewne zaostrzenie i wystandaryzowanie kursu jest potrzebne - stwierdził.

- Dzisiaj oceniamy, że wszystkie miary i parametry, zarówno te zagregowane dla całego systemu, jak i te indywidualne, dotyczące poszczególnych podmiotów działających na rynku, (...) Dają nam one wiedzę o tym, że są podmiotami bezpiecznymi i stabilnymi - podsumowuje.

sm/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane