• rozwiń
  • WIG20 2105.88 -0.20%
  • WIG30 2409.13 -0.26%
  • WIG 56121.78 -0.15%
  • sWIG80 11637.53 +0.40%
  • mWIG40 3765.22 -0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Będzie tablet od Aldiego

Będzie tablet od Aldiego
Foto: apple.com Foto: iPad znajdzie przeciwnika w dyskoncie Aldiego?

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem w sklepach Aldi pojawi się odpowiednik iPada - donosi "Financial Times Deutschland". Urządzenie przygotowuje właściciel znanej i na polskim rynku marki Medion. Tania elektronika sprzedawana pod tą marką trafia w większości właśnie do dyskontów Aldiego.

Urządzenie ma trafić do sklepów jesienią, a najpóźniej w przedświątecznym szczycie zakupów - pisze "FTD". Medion dotąd skutecznie konkuruje na rynku elektroniki użytkowej i komputerów, ale rynek tabletów jest praktycznie zdominowany przez Apple i jego iPada. I tam jednak konkurencja się pojawi: swoje produkty tej klasy na ten rok zapowiedziały już firmy Hewlett-Packard, Archos, należący do Asusa Pegatron oraz Telefunken - wymienia "FTD".

Niemieckie media emocjonują się też zapowiedziami miejscowej firmy Neofonie, która zapowiada urządzenie tej klasy o nazwie WePad. Według "FTD" Medion ma znaleźć się także wśród dostawców chipów dla tego urządzenia.

Zapowiadany przez "FTD" tablet - podobnie jak inne produkty marki Medion - ma być skierowany do wrażliwych na cenę klientów, którzy dotąd kupowali jej wyroby głównie w dyskontach spożywczych Aldiego.

Medion tym kanałem uzyskuje większość z sięgających 1,4 miliarda euro rocznych obrotów. W ubiegłym roku jego zyski mocno spadły - do sumy zaledwie 14,2 milionów euro.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane