• rozwiń
  • WIG20 2235.57 -0.59%
  • WIG30 2533.00 -0.63%
  • WIG 58953.34 -0.32%
  • sWIG80 11589.32 -0.01%
  • mWIG40 3769.08 -0.30%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:07

Dostosuj

Będzie sukces - nie będzie komina

Będzie sukces - nie będzie komina
Foto: PAP Foto: Minister skarbu Aleksander Grad

Minister skarbu uwolni od kominówki kilka spółek. Prezesi państwowych firm, które realizują najtrudniejsze zadania, mają szanse na kontrakty menedżerskie - dowiedział się "Puls Biznesu". Ale tylko wtedy, jeśli osiągną sukces.

- Nie zamierzam omijać ustawy kominowej i wprowadzać kontraktów menedżerskich jako powszechnego standardu. Będą to wyjątkowe przypadki. Sądzę, że będzie je można policzyć na palcach dwóch rąk - mówi gazecie minister skarbu Aleksander Grad.

Dodaje, że w grę wchodzą wyłącznie spółki realizujące ważne i skomplikowane zadanie, takie jak np. budowa elektrowni atomowej czy terminalu LNG.

Według "Pulsu Biznesu", w gronie uwolnionych od "kominówki" mogą się znaleźć szefowie naszych spółek energetycznych, ale także PZU, Lotosu i GPW.

Ale nawet w tych spółkach podwyżki nie będą automatyczne. - Inicjatywa ma wyjść od rad nadzorczych, które powinny przedstawić propozycje kontraktu. Musi on zawierać jasno określone cele przedstawione menedżerom, mierniki oceny, system wynagrodzenia z podziałem na część stałą i wynagrodzenie za sukces, wypacane w przypadku zrealizowania celu - mówi minister.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane