• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Będzie pozew: Naród przeciwko rządowi

Będzie pozew: Naród przeciwko rządowi
Foto: TVN24 Foto: Prof. Andrzej Rybiński szykuje proces: Naród przeciwko rządowi

- Szykujemy infrastrukturę pod pozew zbiorowy ws. OFE - zapowiada prof. Krzysztof Rybiński. Według jego słów niebawem rozpocznie się zbieranie deklaracji udziału w pozwie przeciwko rządowi, a sam proces zostanie wytoczony wtedy, gdy Trybunał orzeknie niezgodność zmian w OFE z Konstytucją.

Według zapowiedzi prof. Rybińskiego wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa www.pozwij-rzad.pl i tam będą przyjmowane zgłoszenia. - Chodzi o obronę interesów obywateli, którzy tracą na tej decyzji, i to tracą poważne pieniądze - podkreślił ekonomista.

Zastrzegł przy tym, że zapewne trzeba będzie poczekać co najmniej kilka miesięcy, aż Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wnioski, których zapewne będzie więcej niż jeden. - Wtedy będziemy gotowi z pozwem w gronie wielu tysięcy Polaków, żeby dochodzić swoich praw i odszkodowania - zapowiada Andrzej Rybiński.

Ekonomista uważa, że głowa państwa powinna z własnej inicjatywy poddać uchwaloną przez parlament ustawę pod osąd Trybunału Konstytucyjnego. - Bo jeżeli były prezes Trybunału Konstytucyjnego twierdzi, że ustawa łamie nie jeden, ale wiele paragrafów Konstytucji - to chyba jest problem. Wydaje mi się, że w tej sytuacji jedynym arbitrem jest Trybunał Konstytucyjny i prezydent powinien tę ustawę odesłać do Trybunału - stwierdził prof. Rybiński.

- Niech Trybunał się wypowie. Jeżeli orzeknie, że jest zgodna, to po pewnym czasie mamy ustawę, która wchodzi w życie. Jak się wypowie, że nie jest zgodna - to nie ma wtedy po co robić tego całego zamieszania, łącznie z wielkim pozwem zbiorowym Naród przeciwko rządowi - stwierdził były wiceprezes Narodowego Banku Polskiego.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane