• rozwiń

Będzie nowy plan Balcerowicza

Będzie nowy plan Balcerowicza
Foto: TVN24 Foto: Leszek Balcerowicz zapowiada nowy plan dla polskich finansów

Leszek Balcerowicz zapowiada nowy plan, który tym razem ma posłużyć uzdrowieniu polskich finansów publicznych. Poprzedni tzw. Plan Balcerowicza na początku lat dziewięćdziesiątych zapoczątkował przejście Polski z komunistycznego modelu gospodarki centralnie sterowanej do gospodarki rynkowej.

W ciągu najbliższych tygodni środowiska fachowców ekonomicznych przy udziale Forum Obywatelskiego Rozwoju przygotują plan minimum dla uzdrowienia finansów publicznych - zapowiedział w Poznaniu prof. Leszek Balcerowicz.

- Jestem przekonany, że one to zrobią i robią z udziałem Forum Obywatelskiego Rozwoju i przedstawią ten program poprzez media wszystkim ośrodkom politycznym, od których zależą finanse publiczne, to jest koalicji, prezydentowi oraz opozycji - dodał.

Ekonomista liczy, że merytoryczna debata wokół takiego planu doprowadzi do tego, że ewentualny sprzeciw będzie szkodził "hamulcowym" zmian w gospodarce. - Trzeba, żeby ten, co ma nogę na gazie nacisnął, a ten, co ma nogę na hamulcu zdjął nogę z hamulca. To jest niezbędne, bo wokół tego programu minimum, który będzie opracowany, potrzebna jest mobilizacja - powiedział Balcerowicz.

Balcerowicz gościł w Poznaniu na II Dniach Uniwersytetu Ekonomicznego. Studenci mogli wysłuchać jego wykładu oraz przysłuchać się debacie wybitnych ekonomistów na temat 20- lecia polskiej transformacji. W piątek w ramach tej imprezy tytuł doktora honoris causa poznańskiej uczelni otrzyma prof. Stanisław Gomułka.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane