• rozwiń

Będzie mniej komórek

Będzie mniej komórek
Foto: sxc.hu Foto: W ubiegłym roku Polacy kupili około 10 mln telefonów komórkowych

Koreańscy producenci komórek tną prognozy. Jak donosi koreańska prasa, w związku z globalnym spowolnieniem Samsung i LG obniżyły plany sprzedaży telefonów na przyszły rok.

Według jednego z koreańskich dzienników, Samsung obniżył cele sprzedaży na przyszły rok o 8 procent. Ten drugi co do wielkości producent komórek na świecie ocenia, że sprzeda w przyszłym roku 222 miliony aparatów.

Mimo cięcia prognoz, Samsung wciąż spodziewa się, że sprzedaż w przyszłym roku będzie o 10 procent wyższa niż w roku bieżącym.

Z kolei LG obniżył prognozy na przyszły rok o 12 procent - do 105-ciu i pół miliona sztuk. Obecny rok LG planuje zakończyć sprzedażą stu milionów komórek.

Największy światowy producent Nokia prognozuje, że w tym roku zostanie sprzedanych 1,24 mld telefonów – o 20 mln mniej, niż zakładał na początku roku.

Dotychczas spadków nie było

Według firmy analitycznej Gartner, globalna sprzedaż telefonów komórkowych skurczy się w przyszłym roku o 4 procent. Zdaniem firmy badawczej IDC, w trzecim kwartale tego roku sprzedaż telefonów na całym świecie spadła do 299 mln sztuk, czyli o 3,2 proc. Choć wydaje się, że to niewiele, dotychczas na rynku komórek nie było spadków.

kap/ ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane