• rozwiń
  • WIG20 2181.85 -1.15%
  • WIG30 2479.10 -1.21%
  • WIG 57796.82 -1.11%
  • sWIG80 11639.08 +0.25%
  • mWIG40 3754.91 -1.43%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:11

Dostosuj

Będzie kolejna obniżka stóp w USA?

Będzie kolejna obniżka stóp w USA?
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Bernanke martwi się o wzrost gospodarczy w USA

Szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej Ben Bernanke dał do zrozumienia, że w marcu stopy procentowe znów mogą pójść w dół. Przedstawiając swój raport w Kongresie, Bernanke stwierdził, że Fed będzie kontynuował działania wspierające wzrost gospodarczy.

Analitycy, komentujący środowe wystąpienie Bernanke'ego podkreślają, że jego słowa zwiększają prawdopodobieństwo obniżenia stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu Fed 18 marca. Byłaby to już kolejna obniżka w tym roku, po dwóch dużych cięciach w styczniu.

Bernanke podkreślił, że Fed nadal musi uważać na inflację, ale warunki gospodarcze stają się coraz mniej korzystne i istnieje ryzyko, że bez interwencji Rezerwy kryzys jeszcze się pogłębi.

Fed postępuje słusznie skupiając się w większym stopniu na wspieraniu wzrostu, niż walkę z inflacją.

Firas Askari analityk BM Capital Markets.

Wśród największych zagrożeń Bernanke wymienił ewentualne pogorszenie się sytuacji na rynku nieruchomości i rynku pracy, co pociągnęłoby za sobą kłopoty dla spłacających kredyty.

Inflacja nie taka straszna
Bernanke uspokajał, że ryzyko wzrostu inflacji, mimo, że wciąż obecne, będzie spadać wraz ze spadkiem cen konsumpcyjnych i cen energii.

- Fed postępuje słusznie skupiając się w większym stopniu na wspieraniu wzrostu, niż walkę z inflacją - ocenia Firas Askari analityk BM Capital Markets.

bgr/la

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane