• rozwiń

Będzie jeszcze taniej niż u Taty

Będzie jeszcze taniej niż u Taty
Foto: TVN24 Foto: Tanio, Tata, Renault

Połączone Renault i Nisssan chcą od 2012 roku sprzedawać w Indiach najtańsze auto świata. Na razie takim jest kosztujący 2,5 tys. dol model Tata Nano, koncernu Tata Motors. Europejczycy zapowiadają, że ich produkt będzie jeszcze tańszy - donosi "New York Times".

Auto ma produkować spółka Bajaj Auto, znana w Indiach z produkcji ryksz i skuterów.
- Nie wiem jeszcze, ile będzie kosztował nasz samochód, ale jestem pewien, że będzie tańszy niż jakiekolwiek auto, które można dziś kupić na rynku - powiedział szef Renault i Nissana Carlos Ghosn.

Tanie w cenie

Pierwotnie koncern chciał wypuścić linię tanich aut w 2011 roku, ale projekt rozwijał się wolniej od oczekiwań. Poślizg ma jednak nie być większy niż rok, Renault i jego właściciel Nissan nie wykluczają, że supertanie auto produkowane w Indiach będzie także eksportowane na inne rynki. Przyznają jednak, że wersja eksportowa będzie wymagała znacznie więcej pracy niż model, który będzie sprzedawany w Indiach.

Gra wydaje się być warta świeczki, bo podobne plany jak Renault i Nissan mają m.in. Toyota i General Motors.

W przekonaniu, że wart utwierdza je sukces Tata Nano, który w ubiegłym roku, zaraz po wprowadzeniu, znalazł w Indiach ponad 2 mln nabywców, a producent auta Tata Motors nie nadąża z produkcją modeli.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane