• rozwiń
  • WIG20 2195.53 -0.43%
  • WIG30 2496.53 -0.38%
  • WIG 58084.09 -0.37%
  • sWIG80 11606.35 -0.19%
  • mWIG40 3810.89 -0.25%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:04

Dostosuj

Będą tańsze polisy OC

Będą tańsze polisy OC
Foto: TVN24 Foto: Na największe zniżki moga liczyć ci, którzy jeżdżą bezwypadkowo

Sejm zniósł tzw. podatek Religi, czyli obowiązek finansowania z polisy OC części kosztów leczenia ofiar wypadków. Do tej pory ubezpieczyciele przekazywali do NFZ 12 procent składek ubezpieczeniowych, co zwiększało koszty polisy.

„Co to oznacza dla kierowców? - Przyjrzymy się naszym cenom i zobaczymy, kto może liczyć na zniżki - zapewnia Agnieszka Dąbrowska z AXA Ubezpieczenia. Bardziej konkretna jest Sława Cwalińska-Weychert, wiceprezes Link4. - Na zniżkę mogą liczyć dobrzy kierowcy, którzy powodują mniej wypadków - mówi. Wtóruje jej Paweł Wróbel z Generali: - Na zniesieniu podatku Religi najlepiej wyjdą osoby, które jeżdżą bezpiecznie.

Ile można będzie zaoszczędzić?

Same towarzystwa nie chcą na razie o tym mówić. Jedno jest pewne: obniżki nie obejmą wszystkich. - Nie należy się spodziewać, że nagle stawki dla wszystkich kupujących OC spadną np. 10 proc. - mówi Witold Jaworski, członek zarządu PZU. Również jego zdaniem obniżka będzie dotyczyła raczej kierowców powodujących mniej szkód” – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.
Firmy ubezpieczeniowe zwracają jednak uwagę na to, że podatek Religi nie jest jedynym czynnikiem, który wpływa na wysokość cen polis komunikacyjnych. Dlatego ścigają się w innych udogodnieniach, takich jak błyskawiczna likwidacja szkód, szybka wypłata odszkodowania, dodatkowa karta płatnicza czy indywidualne negocjacje ceny ubezpieczenia.

- Zanim zaczniemy postulować masowe obniżki cen polis OC, zwróćmy uwagę, że w większości przypadków ich sprzedaż balansuje na progu opłacalności - zaznacza Paweł Wróbel.

//el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane