• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Będą stacje paliw na opolskim odcinku A4

Będą stacje paliw na opolskim odcinku A4
Foto: TVN24 Foto: Autostrada A4 ciągnie się przez południową Polskę od niemieckiej granicy w stronę Ukrainy

Na opolskim odcinku autostrady A4 jest osiem tzw. MOP-ów, czyli Miejsc Obsługi Podróżnych, ale dotąd nie było... ani stacji paliw, ani restauracji. Właśnie ruszyła budowa stacji benzynowych. Na razie dwóch.

O tym, że ruszyła budowa stacji benzynowych w dwóch opolskich MOP-ach na - na Górze Świętej Anny oraz Wysokiej - poinformował w czwartek PAP rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Wandrasz. - Na Opolszczyźnie mamy osiem MOP-ów pierwszej, podstawowej kategorii, wyposażonych w bezpłatne sanitariaty i prysznice. Cztery z nich będą rozbudowywane - powiedział.

W nowy rok z dwiema stacjami

Na wszystkich rozbudowywanych MOP-ach będą stacje benzynowe i bary lub restauracje. Na dwóch z nich dodatkowo powstaną motele. Punkty, gdzie będzie można zatankować, odpocząć i posilić się powstaną parami - naprzeciw siebie na obu nitkach autostrady.

- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami, stacje paliw na MOP Wysoka i Góra Św. Anny zostaną oddane do użytku najpóźniej do 20 stycznia 2010 roku - zapowiedział Wandrasz. Inwestorem jest PKN Orlen.

Będą jeszcze dwie

Pozostałe dwa miejsca obsługi podróżnych rozbuduje koncern Shell. Na MOP-ach Rzędziwojowice i Młyński Staw powstaną stacje i bary, w Młyńskim Stawie dodatkowo zaplanowano motel. - Inwestor jest obecnie na etapie uzyskiwania pozwoleń na budowę. Według podpisanych umów stacje mają powstać do lutego 2010 - wyjaśnił rzecznik opolskiego oddziału GDDKiA.

//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane