• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Będą gwarancje dla polskich banków?

Będą gwarancje dla polskich banków?
Foto: tvn24.pl/Artur Tarkowski Foto: Szejnfeld nie wyklucza udzielenia gwarancji

Nie wykluczone, że rząd udzieli bankom gwarancji na pożyczki międzybankowe - powiedział w Radiu Zet wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld.

Szejnfeld podkreślał, że wszystko musi być przeanalizowane, bo udzielenie takich gwarancji mogłoby być odebrane przez opinię publiczną jako sygnał, że sytuacja ekonomiczna banków jest zła.

- A tak nie jest, banki - jak na sytuację na świecie - są w dobrej kondycji, są wypłacalne - powiedział Szejnfeld, dodając, że "niewykluczone", iż jednak rząd gwarancji udzieli.

Oświadczył, że najlepiej byłoby, gdyby prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek złożył oświadczenie, czy udzieli

pomocy bankom w pozyskiwaniu franków szwajcarskich, których niedobór na rynku powoduje, że radykalnie spadła liczba kredytów udzielonych przez banki w tej walucie.

Zmienią się wskaźniki?

Szejnfeld wyraził też pogląd, że w związku z sytuacją gospodarczą na świecie być może rząd zweryfikuje wskaźniki planowanego w Polsce wzrostu gospodarczego w projekcie budżetu na przyszły rok.

- Ale ta zmiana nie może zmieniać sytuacji na rynkach - podkreślił wiceminister.

mtom/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane