• rozwiń

BCC wyszkoli sędziów i prokuratorów

Resort sprawiedliwości porozumiał się z Business Centre Club. Jego przedstawiciele od jesieni będą szkolić sędziów i prokuratorów w zakresie finansów i gospodarki. - Czasami wiedzę sędziego i prokuratora w obszarze spraw gospodarczych trzeba uzupełnić i chcemy to uczynić - argumentuje minister Krzysztof Kwiatkowski.

Szkolenia mają odbywać się w krakowskiej Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Projekt realizowany przez ministerstwo wspólnie z BCC jest jeszcze na etapie konsultacji i dopracowania szczegółów.

Wykład, a potem ćwiczenia

Prezes BCC Marek Goliszewski zdradził, że w trakcie konsultacji ministerstwo zaproponowało kilkadziesiąt szczegółowych tematów konkretnych szkoleń. - Pewne szczegóły jeszcze rzeczywiście trzeba ustalić. Sędziowie i prokuratorzy powinni mieć do czynienia także z praktykami, żeby to nie było tylko wykłady teoretyków, ale osób stosujących narzędzia, o których środowisko prawnicze nie wie - powiedział.

Zajęcia miałyby dotyczyć m.in. teorii przedsiębiorstwa, krótko- i długookresowej analizy kosztów, wyceny przedsiębiorstw, rachunkowości, a także kwestii zarządzania.

kcz/fac

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane