• rozwiń

BCC przeciwko zatrzymaniom "dla teatru politycznego"

BCC przeciwko zatrzymaniom "dla teatru politycznego"
Foto: TVN24 Foto: BCC to jedno z najważniejszych polskich stowarzyszeń biznesowych

- Czwartkowe zatrzymania, bez publicznego podania poważnych podstaw prawnych nie mogą być traktowane inaczej, jak vendetta polityczna - uznali członkowie elitarnego Business Centre Club i wystosowali apel do rządu.

BCC w czwartkowym, prasowym oświadczeniu w sprawie zatrzymania prezesa PZU Jaromira Netzela i nakazu zatrzymania Ryszarda Krauzego przypomina o poprzednich, podobnych zatrzymaniach. Klub wystosował też do premiera apel o "działanie zgodnie z zasadami i praktyką państwa prawa, bez spektakularności i kontekstu politycznego".

"Leży to w interesie nie tylko gospodarki, ale i państwa, którego obraz za granicą rysuje się w coraz bardziej karykaturalnej formie. Nie mówiąc o nastrojach w kraju" - głosi oświadczenie BCC.

Business Centre Club zaznacza też, że zatrzymania dokonywane za rządów SLD są bardzo podobne do dzisiejszych: - Mieliśmy w ostatnich latach do czynienia z kilkoma sytuacjami, w których przedsiębiorcy i menedżerowie – spektakularnie zatrzymywani, dla potrzeb teatru politycznego, bez przedstawienia opinii publicznej zarzutów i wyjaśnień – po zbadaniu sprawy przez niezawisły sąd okazywali się niewinni. Chodzi o zatrzymania Romana Kluski (właściciela Optimusa), Andrzeja Modrzejewskiego (prezesa PKN Orlen), czy szefów firmy JTT Computer.

"Napięcie polityczne w kraju osiągnęło rekordowy poziom. W takim klimacie przedsiębiorcy boją się prowadzić działalność gospodarczą. Obawiają się zawierać kontakty z instytucjami publicznymi, boją się spotykać z urzędnikami czy przedstawiać uwagi do aktów prawnych. Obecna władza doprowadziła do sytuacji, która podcina aktywność przedsiębiorców, nie mówiąc o wierze w obiektywność niektórych instytucji państwa" - czytamy w komunikacie.

tan

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane