• rozwiń
  • WIG20 2109.37 +0.06%
  • WIG30 2414.31 +0.18%
  • WIG 56160.71 +0.07%
  • sWIG80 11592.70 +0.01%
  • mWIG40 3767.87 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:34

Dostosuj

Barosso zapowiada porządki

Barosso zapowiada porządki
Foto: European Parliament Foto: Jose Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej

Przewodniczący Komisji Europejskiej zapowiada, że Unia Europejska wypracuje w ciągu najbliższych trzech lat skuteczną politykę gospodarczą, która zapewni Europie aktywną rolę w świecie.

Jose Manuel Barroso na konferencji w Canberze poinformował, że polityka fiskalna jest w centrum zainteresowania europejskich liderów. Poruszył przy tym temat zadłużenia krajów strefy euro: - Wierzę, że rozwiążemy ten problem.

- Wiele zostało już zrobione, jesteśmy w trakcie tworzenia bardzo skomplikowanej architektury. Mogę powiedzieć szczerze, że wierzę w głęboką determinację liderów europejskich, by wspierać stabilność strefy euro oraz euro - dodał.

W związku z toczącą się w Europie dyskusją nad rolą agencji ratingowych Barroso powiedział: - Nie planujemy powołać żadnego rodzaju publicznej agencji ratingowej.

Barroso podkreślił też, że do zagwarantowania Unii Europejskiej aktywnej roli na arenie międzynarodowej potrzebne są zmiany: - By to osiągnąć, wprowadzamy wydolne metody oraz podejście długofalowe, zarówno w stosunku do narodowych budżetów jak i strefy euro. Pełny skutek tego procesu będzie widoczny w ciągu następnych trzech lat - mówił na Uniwersytecie Narodowym w Canberze.

jm\mtom\k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane