• rozwiń
  • WIG20 2339.24 -0.20%
  • WIG30 2675.54 -0.21%
  • WIG 60838.25 -0.10%
  • sWIG80 11956.85 +0.24%
  • mWIG40 4045.72 +0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:31

Dostosuj

Barlinek zrezygnował z GPW

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Barlinek nie będzie już notowany na parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych - zdecydowali akcjonariusze spółki. Michał Sołowow, główny akcjonariusz, zwiększył swój posiadania do 94,25 proc. akcji.

Akcjonariusze Barlinka zdecydowali o wycofaniu spółki z notowań na warszawskiej giełdzie. W oświadczeniu czytamy: "Upoważnia się i zobowiązuje zarząd spółki do (…) wszelkich innych czynności faktycznych i prawnych zmierzających do zniesienia dematerializacji akcji spółki i wycofania ich z publicznego obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie".

Sołowow skupuje

Główny akcjonariusz Michał Sołowow w niedawnym wezwaniu oferował 1,3 zł za akcję. Po tej decyzji Sołowow zwiększył swój stan posiadania do 94,25 proc. akcji Barlinka. Przed wezwaniem Sołowow posiadał 71,62 proc. akcji.

Podłogi, listwy, brykiet

Barlinek SA jest największym w Polsce (i jednym z największych na świecie) dystrybutorem podłóg drewnianych, listew, peletu i brykietu. Spółka prowadzi działalność w ramach grupy kapitałowej Barlinek. Najważniejszym oferowanym produktem jest deska podłogowa ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego, eksportowana do 55 krajów na pięciu kontynentach. Od września 2005 roku akcje spółki były notowane na rynku podstawowym warszawskiej giełdzie.

W portfelu Sołowowa są takie spółki, jak Synthos, Echo, Rovese i Barlinek. Inwestor jest m.in. dwukrotnym wicemistrzem Europy, a także dwukrotnym wicemistrzem Polski w rajdach samochodowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane