• rozwiń

Barack Obama: miliony mogą stracić pracę

- Jeśli nie podejmiemy błyskawicznych, odważnych działań, miliony ludzi mogą stracić pracę w przyszłym roku - powiedział Obama w radiowym wystąpieniu. Jednocześnie zapowiedział opracowanie dwuletniego planu antykryzysowego, który ma przynieść 2,5 miliona nowych miejsc pracy.

Wiadomości z tego tygodnia tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że stoimy twarzą w twarz z kryzysem ekonomicznym na miarę historyczną.

Barack Obama

- Wiadomości z tego tygodnia tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że stoimy twarzą w twarz z kryzysem ekonomicznym na miarę historyczną - ocenił w sobotę Barack Obama - Nie ma szybkich i łatwych sposobów rozwiązania kryzysu, który rodził się przez wiele lat - dodał.

Pakiet dla gospodarki

W październiku Obama wezwał do uruchomienia 175-miliardowego pakietu stymulującego dla gospodarki, ale w sobotnim przemówieniu zasygnalizował, że wartość pakietu może być znacznie większa.

Miałoby to pomóc przezwyciężyć nadchodzące wyzwania i osiągnąć zamierzony cel - stworzenie 2,5 miliona nowych miejsc pracy do stycznia 2011 roku.

W tej chwili liczba bezrobotnych w Ameryce (6,5 proc.) jest największa od 14 lat, a liczba ubiegających się o zasiłek - największa od 16 lat. W ciągu ostatniego roku, zdaniem Amerykańskiego Departamentu Pracy, bezrobocie wzrosło w 47 stanach i stołecznym Dystrykcie Kolumbia. Tylko w zeszłym miesiącu skoczyło z 6,1 do 6,5 proc.

jak/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane