• rozwiń

Bankrutuje niemiecki gigant handlowy

Bankrutuje niemiecki gigant handlowy
Foto: EPA Foto: Starania koncernu o miliard euro pomocy rządowej nie przyniosły rezultatów

Działający w branżach handlowej i turystycznej niemiecki koncern Arcandor złożył w sądzie wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego z powodu zagrożenia niewypłacalnością - poinformowano we wtorek w siedzibie koncernu w Essen (Nadrenia Północna-Westfalia).

Wniosek dotyczy samego Arcandora oraz trzech jego spółek-córek - Karstadt, Primondo i Quelle. Pierwsza z nich prowadzi domy towarowe, a dwie pozostałe zajmują się sprzedażą wysyłkową.

Z postępowania upadłościowego wyłączone są przedsiębiorstwo turystyczne Thomas Cook Group, firma wysyłkowej sprzedaży wyspecjalizowanej Primondo-Specialty Group ze swymi spółkami-córkami i udziałami oraz kanał telesprzedaży HSE24 - głosi komunikat koncernu.

Wcześniejsze starania Arcandora o ponad miliard euro pomocy publicznej w formie pożyczek i gwarancji kredytowych okazały się bezowocne.

Jak oświadczyła kanclerz Angela Merkel, rząd Niemiec chce pomóc pracownikom Arcandora i federalny minister gospodarki Karl-Theodor zu Guttenberg spotka się wkrótce z ich przedstawicielami. Jak zaznaczyła, wniosek o upadłość daje szanse na utrzymanie zatrudnienia dzięki prowadzącemu już negocjacje w sprawie przejęcia Karstadta koncernowi handlowemu Metro.

Karstadt zatrudnia obecnie około 30 tys. ludzi.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane