• rozwiń

Bankrut, a jednak płaci premie

Bankrut, a jednak płaci premie
Foto: TVN24 Foto: Menedżerowie bankruta dostaną sute premie

Brytyjski bank Northern Rock wypłaci premie dla menedżerów za 2008 rok pomimo, że stracił w tym czasie 1,4 miliarda funtów. Jak donosi dziennik "Daily Telegraph", zarząd broni prawa do wypłacenia premii pomimo determinacji premiera Gordona Browna do wstrzymania bonusów w bankach, które zwróciły się o pomoc państwa.

Zarząd Northern Rock argumentował, że ma prawo wypłacić premie, bo pomimo strat spłaca rządowe pożyczki zgodnie z planem. W zeszłym roku bank zwrócił do budżetu 18 miliardów funtów.

Premie za ostatni rok otrzyma 400 młodszych menedżerów z roczną pensją na poziomie 21 tysięcy funtów. Zarząd banku upiera się przy premiach, bo - jak twierdzi - bez nich nie uda mu się zatrzymać najlepszych pracowników.

Norther Rock specjalizował się w udzielaniu kredytów hipotecznych i był piątym bankiem w Wielkiej Brytanii na tym rynku. Z powodu kryzysu na rynku kredytowym w USA utracił płynność i rok temu został znacjonalizowany.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane