• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Bankowy gigant zapowiada rekordowy zysk

Bankowy gigant zapowiada rekordowy zysk
Foto: Archiwum Foto: Wells Fargo zarobi krocie

Nawet w czasach kryzysu można zarabiać - i to krocie. Wells Fargo - drugi największy amerykański kredytodawca - zapowiedział, że według wstępnych szacunków zarobił w pierwszych trzech miesiącach tego roku trzy miliardy dolarów. To prawie o 40 proc. więcej niż prognozowali analitycy.

Wells Fargo & Co., który przedstawi raport kwartalny 22 kwietnia, szacuje swoje przychody po pierwszych trzech miesiącach na 20 mld dol. Po odjęciu kosztów wychodzi, że "na czysto" bank zarobi trzy mld dol. - o miliard więcej niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku.

Kryzys złapany za rogi

Jak powiedział prezes WF John Stumpf, działalność banku, po lekkim przestoju w końcówce ubiegłego roku, nabiera tempa, a poziom przyszłych marż wygląda bardzo obiecująco.

Analitycy z uznaniem przyjęli deklarację banku. Podkreślają, że dzięki racjonalnej polityce kredytowej Wells Fargo udało się zabrać wielu klientów konkurencji. - Ta branża działa teraz w bardzo nieprzyjaznym środowisku. Takie wyniki stawiają bardzo wysoko poprzeczkę innym - powiedział Matt McCormick Bahl & Gaynor Investment Counsel.

- Wells Fargo staje się dzięki temu jednym z najważniejszych graczy na rynku. Po przejęciu przy pomocy rządu USA w październiku ubiegłego roku konkurencyjnego banku Wachovia, Wells Fargo jest czwartym co do wielkości bankiem w Stanach i drugim pożyczkodawcą. Władze banku podkreślają, że na tak dobry kwartalny wynik duży wpływ miały lepsze od oczekiwań skutki przejęcia Wachovii.

Zarabia i drożeje

Taka deklaracja co do kwartalnego zysku, to najlepszy prezent jaki bank mógł zrobić swoim akcjonariuszom. Po tym komunikacie jego akcje w przedsesyjnym handlu na Wall Street podrożały w przeciągu chwili o 34 proc. Wells Fargo dołączył także do grona innych amerykańskich banków, takich jak Bank of America, Citigroup, and JPMorgan, które zapowiedziały znaczną poprawę wyników w pierwszym kwartale.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane