• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Bitcoin

Bankomat na bitcoiny w mieście z "Breaking Bad"

Pierwszy w Stanach Zjednoczonych bankomat na bitcoiny pojawił się w sklepie tytoniowym w Albuquerque, największym mieście stanu Nowy Meksyk. Albuquerque znane jest z tego, że powstaje tam popularny serial "Breaking Bad".

Właściciel urządzenia Eric Stromberg wyjaśnia, że aby korzystać z tego bankomatu, wystarczy mieć ze sobą tradycyjne pieniądze oraz smartfona. Maszyna pochłania dolarowe banknoty, w zamian powiększając internetowe konto bitcoinami (BTC).

CZYM JEST BITCOIN - CZYTAJ

Wirtualna waluta coraz popularniejsza

Co ciekawe tzw. kryptowalutą nie można płacić w sklepie, przy którym bitcoinowy bankomat stoi. To może się jednak zmienić. - Chcemy uczestniczyć w postępie - przekonuje menedżerka lokalu i mówi, że już niebawem będzie można u niej płacić bitcoinami.

Wśród miejsc, w których można płacić BTC są za to inne lokalne restauracje w Albuquerque. BTC z powodzeniem wykorzystuje branża porno i komputerowa.

Bitcoinowy bankomat w Albuquerque to kolejne tego typu urządzenie zamontowane w ostatnich latach. Pierwszy w Europie automat stanął w stolicy Finlandii, Helsinkach. Można w nim w kupić e-walutę płacąc w euro. Jedna z firm z siedzibą w USA planuje zainstalować taki sam w Hong Kongu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane