• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

"Bankierzy robią z rządu durni"

"Bankierzy robią z rządu durni"
Foto: TVN24 Foto: Bankierzy kpią z rządu

Premie świąteczne w wysokości bagatela 1,8 mld funtów wypłaci swoim pracownikom Royal Bank of Scotland. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ten zagrożony upadkiem bank został uratowany, dzięki pożyczce (20 mld funtów) ze skarbu państwa, czyli de facto z pieniędzy podatników). - To zlekceważenie wytycznych premiera Wielkiej Brytanii Gordona Browna - zauważa "The Guardian", który opisał skandal.

Wcześniej rząd domagał się, by rada nadzorcza Royal Bank of Scotland (RBS) nie otrzymała w tym roku premii, jednak poniżej tego szczebla zostaną wypłacone ogromne, zważywszy na sytuację finansową banku, dodatki.

Mało tego, dodatkowe pieniądze dostaną pracownicy departamentu inwestycji, którego błędne decyzje w pierwszym półroczu tego roku przyniosły bankowi straty sięgające sześciu miliardów funtów.

Bankierzy kpią z rządu

Taka sytuacja wywołała ostrą krytykę Vince'a Cable'a, posła Izby Gmin z ramienia Liberalnych Demokratów. - Rząd powiedział, że wprowadzi ostre ograniczenia dotyczące premii, a jest całkowicie jasne, że oni (RBS) nie robią nic w tym stylu - powiedział Cable. - Banki robią z nich tylko kompletnych durni - dodał.

Rząd powiedział, że wprowadzi ostre ograniczenia dotyczące premii, a jest całkowicie jasne, że oni (RBS) nie robią nic w tym stylu. Banki robią z nich tylko kompletnych durni.

skandal

Są jednak i tacy, którzy bronią kontrowersyjnej decyzji o wypłaceniu premii. Argumentują, że choć część personelu jest odpowiedzialna za straty (i nie powinna dostać ani grosza), to część ciężko pracowała, by wygenerować zyski i tym pieniądze się należą.

- Nie można nie wypłacić im bonusów, bo po prostu pójdą gdzie indziej - powiedział anonimowy rozmówca z Royal Bank of Scotland.

KRYZYS ZJADA PIENIĄDZE ŚWIATA - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

jak/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane