• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Bankierzy: najgorsze za nami

Bankierzy: najgorsze za nami
Foto: nbp.gov.pl, tvn24.pl Foto: Bankierzy w dobrych nastrojach

W bankowości skończył się trend spadkowy, a zaczął wzrost - poinformowali przedstawiciele Związku Banków Polskich. Z sierpniowych danych zebranych wśród bankowców przez Pentor, wynika, że po raz trzeci z rzędu poprawiła się koniunktura w tym sektorze gospodarki.

- Najgorsze za nami. Wygląda na to, że mamy zwrot, jest zmiana trendu. Skończył się trend spadkowy i sektor bankowy ponownie wchodzi w okres wzrostu - poinformował prezes Pentor Research International Eugeniusz Śmiłowski.

- Sektor bankowy stosunkowo szybko odzyskał kondycję po zawirowaniach - ocenił.

Banki: dajemy kredyty

Zwrócił też uwagę, że "ruszył" rynek kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw. Według Śmiłowskiego nie dzieje się także nic tragicznego, jeśli chodzi o kredyty zagrożone brakiem spłaty.

Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz poinformował z kolei, że utrzymuje się stosunkowo wysoki poziom kredytowania inwestycji mieszkaniowych. - Szacujemy, że także w miesiącu lipcu banki udzieliły ponad 16,5 tys. kredytów mieszkaniowych. To jest troszeczkę mniej niż w czerwcu, ale lipiec jest zwykle miesiącem niższej aktywności w tym obszarze. To poza czerwcem byłby najlepszy wynik w tym roku - powiedział.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane