• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Bankier zataił stratę 120 mln dolarów?

Amerykański bank Merrill Lynch & Co. poinformował w piątek o odkryciu "pewnych nieprawidłowości' podczas przeglądu zapisów transakcji swojego oddziału w Londynie. Według dziennika "The New York Times" chodzi o transakcję walutową jednego z pracowników, której początkowy dodatni wynik w rzeczywistości okazał się ujemny.

Merrill Lynch, który pod koniec ubiegłego roku został przejęty przez Bank of America, zapewnia, że natychmiast poinformował regulatora rynku o nieprawidłowościach wykrytych w londyńskiej komórce, zajmującej się transakcjami walutowymi.

"Kadra kierownicza wyższego szczebla jest skoncentrowana na wyjaśnieniu sprawy i wyraża przekonanie, że ryzyko związane z potencjalnymi stratami jest pod kontrolą" - uspokaja bank w komunikacie.

Pomyłka, czy coś więcej?

Według "The New York Times", trzy tygodnie temu specjaliści ds. ryzyka wykryli, że jeden z traderów walutowych z Londynu, który raportował 120 mln dol. zysku w czwartym kwartale, w rzeczywistości miał znaczną stratę. Gazeta powołuje się na anonimowe źródło w Bank of America.

Według dziennika, pechowym traderem ma być 38-letni Alexis Stenfors. W rozmowie z "The New York Times" twierdzi on, że doszło do nieporozumienia i że współpracuje z osobami wyjaśniającymi sprawę i nadal jest pracownikiem Merrill Lynch. Dziennik sugeruje jednak, że Stenfors mógł umyślnie ukryć swój błąd... lub nadużycie.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane