• rozwiń
  • WIG20 2189.96 -0.08%
  • WIG30 2486.59 -0.20%
  • WIG 57886.12 -0.29%
  • sWIG80 11613.21 -0.07%
  • mWIG40 3798.55 -0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:37

Dostosuj

Banki stawiają na giełdę

Banki stawiają na giełdę
Foto: TVN24 Foto: Banki stawiają na giełdę

Na giełdzie mogą pojawić się wkrótce bankowe papiery wartościowe. Plany ich emisji ma Bank Pekao. Myślą o tym także inne banki - donosi "Parkiet".

Pieniądze są bankom potrzebne do tego, by mogły udzielać kredytów, bo ten sektor bankowości rozwija się bardzo szybko. Sytuacja na rynku depozytowym natomiast nie jest korzystna. Dlatego na giełdzie mogą pojawić się bankowe papiery wartościowe rzędu nawet kilku miliardów złotych - przewiduje dziennik.

Pekao milczy

Procedura wprowadzenia nowych papierów na giełdę jest prosta. Nie wymaga sporządzenia prospektu emisyjnego obowiązkowego w przypadku innych instrumentów finansowych. Wystarczy tylko złożyć wniosek o dopuszczenie bankowych papierów wartościowych do obrotu na giełdzie.

banki

Bank Pekao SA planuje emisję nowych papierów na drugi kwartał 2008 r. Szczegółów przedsięwzięcia nie chce jednak zdradzać.

Gazeta podaje, że procedura wprowadzenia nowych papierów na giełdę jest prosta, nie wymaga bowiem sporządzenia prospektu emisyjnego, obowiązkowego w przypadku innych instrumentów finansowych. Wystarczy tylko złożyć wniosek o dopuszczenie bankowych papierów wartościowych do obrotu na giełdzie.

KNF nie ma nic przeciw
Wątpliwości nie zgłasza również Komisja Nadzoru Finansowego. - Nie będziemy robić żadnych problemów - zapowiada Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF.

mpj/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane