• rozwiń

Banki Pekao i BPH wciąż nie mogą się połączyć

Banki Pekao i BPH wciąż nie mogą się połączyć

Komisja Nadzoru Bankowego nie podjęła w środę decyzji o zezwoleniu na podział Banku BPH. Podział banku to jeden z warunków fuzji części tego banku z Pekao SA.

- Komisja zapoznała się w środę z informacjami w sprawie wniosku - napisano w komunikacie NBP. Decyzji jednak nie wydano, a następne posiedzenie komisji odbędzie się za miesiąc.

Zgoda nadzoru bankowego jest niezbędna, by mogło dojść do podziału BPH i fuzji pozostałej jego części z Pekao SA. Jak informowały wcześniej oba banki, podział BPH nastąpić ma w ciągu 30 dni od uzyskania zgody nadzoru.

W miniony piątek większościowy akcjonariusz obu banków - UniCredit - podpisał umowę z GE Money na kupno tzw. mini-BPH, czyli części banku, liczącej 200 oddziałów, wydzielonej z BPH. Wartość transakcji wynosi 625,5 mln euro. Jednak to, że 200 placówek ma innego właściciela nie oznacza, ze bank jest podzielony.

Pod koniec kwietnia br. walne zgromadzenie akcjonariuszy Pekao SA i BPH przegłosowały połączenie obu banków i plan podziału BPH. Banki planowały połączenie na III kwartał br. - w tym czasie miały rozpocząć działalność jako jeden bank. Jednak na początku lipca przedstawiciele włoskiego UniCredit mówili, że inwestor spodziewa się, iż do prawnego połączenia Pekao i wydzielonej części Banku BPH dojdzie do końca 2007 roku.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane