• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Banki nie chcą nam płacić

Banki nie chcą nam płacić
Foto: TVN24 Foto: Na zbyt wiele ze strony banku nie licz...

Polskie banki coraz mniej płacą za ulokowane w nich pieniądze - oprocentowanie systematycznie idzie w dół. Ostatnio na obniżki zdecydowali się liderzy rynku - piszą analitycy Open Finance.

Jak wynika z ich obliczeń, w ciągu ostatniego miesiąca oprocentowanie lokat obniżyło jedenaście banków. Zmiany na swoją niekorzyść odczują klienci Allianz Banku,  BZ WBK, Deutsche Banku, Eurobanku, Inteligo,  Kredyt Banku, mBanku, Meritum Banku, Noble Banku, PKO BP i Toyota Banku.

Autorzy opracowania zauważają jednak, że kilka banków zafundowało swoim klientom jednak nieco lepsze oferty: Kredyt Bank i Bank  Millennium wprowadziły lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek - czyli takie, które pozwalają uniknąć konieczności płacenia podatku Belki.

Przez ostatnie miesiące stawki obniżały głównie duże banki oferujące przeciętną wysokość oprocentowania. Instytucje, które miały najlepsze oferty, przez kilka miesięcy ich nie zmieniały i można było znaleźć lokaty przynoszące nawet 7 proc. w skali roku. Teraz jednak na tak wysokie stawki nie ma co liczyć.

Ile więc można zarobić na najlepszych lokatach? Najwyżej oprocentowaną lokatę na miesiąc analitycy Open Finace znaleźli w Volkswagen Banku direct, który płaci 4,35 proc., co po odjęciu 19-proc. podatku od zysków kapitałowych daje 3,52 proc. zysku.

Deponując pieniądze na kwartał można jednak zarobić więcej. Analitycy wskazują, że Getin  Noble Bank za pośrednictwem serwisu lokaty.open.pl płaci 4,85 proc. To lokata z dzienną kapitalizacją, a więc odpowiada tradycyjnej lokacie o oprocentowaniu 5,99 proc. Na kolejnej pozycji plasują się antypodatkowe depozyty przynoszące tyle, co lokata na 5 proc. Taką ofertę znaleziono bezpośrednio w Getin Noble Banku oraz w Kredyt Banku i Millennium.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane