• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Banki już nie balują

Banki już 
nie balują
Foto: sxc.hu Foto: Brytyjskie korporacje wydają na świąteczne i noworoczne przyjęcia ok. 9 mld funtów

Popyt na tradycyjne o tej porze roku przyjęcia i imprezy organizowane przez duże firmy dla pracowników jest w tym roku w Wielkiej Brytanii o 40 proc. niższy niż w grudniu 2007 r. Dotychczas brytyjskie korporacje wydawały na świąteczne i noworoczne przyjęcia ok. 9 miliardów funtów. Teraz zaczynają oszczędzać, jednak to nie tylko brak pieniędzy okazuje się przeszkodą w wystawnej zabawie

W przeszłości duże instytucje finansowe wynajmowały na świąteczne przyjęcia eleganckie sale w renomowanych muzeach, galeriach, czy np. w ratuszu. Zlecały przygotowanie zabawy firmom wyspecjalizowanym w organizowaniu imprez. I w tym roku właśnie te firmy odnotowują spory spadek zamówień i obrotów - wynika z ankiety firmy International Confex, opublikowanej na internetowych stronach "Daily Telegraph".

Banki się już nie bawią

Wśród czołowych brytyjskich korporacji zwraca uwagę znaczna liczba banków, które zrezygnowały ze świątecznych imprez - wynika z ankiety International Confex.Są to m. in. Royal Bank of Scotland (RBS), ostatnio rekapitalizowany ze specjalnego funduszu ustanowionego przez rząd, banki inwestycyjne Morgan Stanley i Goldman Sachs, których rentowność znacznie pogorszyła się w ostatnim półroczu, Barclays Capital - inwestycyjne ramię Barclays Banku, który przejął część operacji upadłego giganta Wall Street - Lehman Brothers i został rekapitalizowany przez inwestorów z Bliskiego Wschodu.

W imię PR

- Koszty nie są jedynym powodem. Chodzi tu także o PR - powiedział "Daily Telegraphowi" dyrektor firmy cateringowej Crown -Charles Beer. Banki, którym topnieją depozyty nie chcą, by gazety pisały o nich, że wydają wystawne przyjęcia, bo chcą uniknąć negatywnego rozgłosu - tłumaczy Beer.

Dlatego duże brytyjskie korporacje jeśli już decydują się na organizacje bankietów, to solidarnie wycofują się z wystawnych i rzucających się w oczy przyjęć.

kap/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane