• rozwiń

Banki, hotele, galerie handlowe: Ukraina o nacjonalizacji majątku Rosjan aktywnie zaangażowanych w agresję

Ukraina chce znacjonalizować rosyjskie banki i hotele Odtwórz: Ukraina chce znacjonalizować rosyjskie banki i hotele
Foto: Ketrin.sv/(CC BY-SA 3.0) | Video: TVN24 BiS Foto: Sbierbank jest największym bankiem w Rosji i Europie Wschodniej. Działa też na Ukrainie | Video: Ukraina chce znacjonalizować rosyjskie banki i hotele

Rząd Ukrainy chce znacjonalizować własność Rosjan prowadzących biznesy na Ukrainie. Minister sprawiedliwości Ukrainy Jurij Petrenko oświadczył, że Kijów może przejąć np. niektóre przedsiębiorstwa.

Jeżeli plany rządu Ukrainy wejdą w życie, to Kijów może znacjonalizować centra handlowe, banki, hotele. - Na terytorium Ukrainy mamy dość dużo obiektów należących do osób aktywnie zaangażowanych w agresję wojskową wobec Ukrainy – mówi Jurij Petrenko, minister sprawiedliwości.

Na terytorium Ukrainy mamy dość dużo obiektów należących do osób aktywnie zaangażowanych w agresję wojskową wobec Ukrainy

Jurij Petrenko, minister sprawiedliwości Ukrainy

Co mogą przejąć?

Podążając za słowami szefa resortu sprawiedliwości ukraińskie media opublikowały listę przykładowych obiektów, których właścicielami są Rosjanie. Są to m.in. centrum handlowe Ocean Plaza w Kijowie, które ma należeć do uważanego za przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina, Arkadija Rotenberga, Zaporoski Kombinat Aluminiowy będący własnością Awtowazu, czy kontrolowana przez koncern TNK BP rafineria naftowa w Lisiczańsku.

Prasa wymienia także należące do Rosjan sieci telefonii komórkowej MTS i Kyivstar, banki Sbierbank i Wniesztorgbank, hotele w Kijowie i Odessie.

Odszkodowania za Krym

Minister Petrenko stwierdził również, że Ukraina będzie domagać się od Krymu odszkodowań za straty poniesione w związku z działaniami prorosyjskich i nieuznawanych przez Kijów separatystycznych władz półwyspu.- Będziemy domagać się zadośćuczynienia strat, które ponieśliśmy w wyniku działalności pseudoukraińskich władz (Krymu - red.) przy współpracy rosyjskich wojskowych, i które dotknęły zarówno państwo jak i obywateli Ukrainy posiadających tam własność prywatną – oświadcza Petrenko.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane