• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Banki cieszą się jak karpie"

"Banki cieszą się jak karpie"
Foto: TVN24 Foto: Podatek bankowy obowiązuje już w 6 państwach unijnych

Perspektywa wprowadzenia podatku bankowego już w tym roku niepokoi sektor bankowy. O takiej możliwości mówił minister finansów. Wiceprezes PKO BP Bartosz Drabikowski mówił w TVN CNBC, że nowe obciążenie to koszty, które banki już teraz będą musiały uwzględnić w swoich planach.

- Trudno, żeby karpie cieszyły się z nadchodzącego Bożego Narodzenia. Jesteśmy realistami, widzimy jaka jest sytuacja, widzimy w którym kierunku zmierzają prace i na forum unijnym i w niektórych państwach Unii Europejskiej, wiec zakładamy, że to jest rzeczywistość, przed którą też staniemy - powiedział Drabikowski.

- Najlepiej by było, gdyby reżym regulacyjny, w tym podatkowy, był zharmonizowany przynajmniej w krajach UE, żeby nie tworzyć nierównych warunków konkurencji dla banków operujących z różnych krajów, np. na zasadzie jednolitego paszportu - dodał.

Resort finansów sugerował, że środki z podatku bankowego nie zasilałyby budżetu, a specjalny fundusz, który mógłby być wykorzystywany w kryzysowych sytuacjach. Dotychczas sześć państw członkowskich Unii Europejskiej wdrożyło tego typu rozwiązania.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane