• rozwiń
  • WIG20 2144.11 -1.27%
  • WIG30 2436.77 -1.14%
  • WIG 56794.72 -1.20%
  • sWIG80 11598.12 -0.50%
  • mWIG40 3722.16 -0.76%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:51

Dostosuj

Banki bezprawnie zabierały domy?

Banki bezprawnie zabierały domy?
Foto: TVN24 Foto: W 50 stanach USA trwa śledztwo w sprawie bezprawnych przejęć domów przez banki

Afera z przejęciami amerykańskich nieruchomości przez banki może okazać się ciosem dla gospodarki - powiedział były prezes Fannie Mae - instytucji finansującej rynek kredytów hipotecznych.

Według Franklina Rainesa, jeśli zostanie ogłoszone moratorium na egzekucję długów hipotecznych, przedłuży to zapaść na rynku nieruchomości.

Afera wybuchła, gdy okazało się, że oddziały największych amerykańskich banków, w tym Bank of America i JP Morgan mogły wydawać decyzje o przejęciu majątków bez szczegółowego sprawdzenia sytuacji dłużników. Zabierały domy także tym, którzy spłacali kredyty, mieli pracę i nic nie wskazywało na to, że mogą przestać płacić raty.

Były szef Fannie podkreślił, że rynek mieszkaniowy stanowi 20 procent gospodarki, a późniejsze oczyszczenie go z niespłacanych kredytów może okazać się fatalne w skutkach.

Przedstawiciele banków obawiają się śledztwa, jakie prokuratorzy generalni 50 stanów prowadzą w sprawie serii uchybień przy przejmowaniu domów od niewypłacalnych dłużników. Niektóre banki wstrzymały juz przejęcia domów w związku z tym śledztwem.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane