• rozwiń

Banki będą pod ścisłym nadzorem

Banki będą pod ścisłym nadzorem
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Wywiad szefa KE dla TVN CNBC Biznes

W dobie zintegrowanych rynków, potrzebujemy międzynarodowego nadzoru finansowego - uważa Jose Manuela Barroso. Przewodniczący Komisji Europejskiej w specjalnym wywiadzie dla TVN CNBC biznes, przekonywał, że globalny kryzys można rozwiązać tylko za pomocą globalnych działań.

- Na poziomie europejskim podjęliśmy decyzje nie tylko związane z ratowaniem banków i sektora finansowego ale również takie, które wspierają wzrost gospodarczy. Nasze prognozy wskazują, że pod koniec roku, lub na początku następnego odwróci się negatywna tendencja. Miejmy nadzieję, że tak się stanie - mówi Barroso.

Przewodniczący KE dodaje też, że nowe kraje członkowskie skorzystają na europejskiej solidarności. Polska będzie głównym beneficjentem programu o wartości 5 miliardów euro na nowe połączenia energetyczne.

O co najbardziej martwi się szef Komisji Europejskiej?

- Jest to niestabilność sektora finansowego. Ale mam nadzieję, że uda nam się przezwyciężyć te wyzwania. Wdrożyliśmy odpowiednie środki i jeśli będziemy kontynuować nasze działania, sytuacja powinna ulec poprawie - mówi Barroso.

ram

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane