• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Banki będą pod ścisłym nadzorem

Banki będą pod ścisłym nadzorem
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Wywiad szefa KE dla TVN CNBC Biznes

W dobie zintegrowanych rynków, potrzebujemy międzynarodowego nadzoru finansowego - uważa Jose Manuela Barroso. Przewodniczący Komisji Europejskiej w specjalnym wywiadzie dla TVN CNBC biznes, przekonywał, że globalny kryzys można rozwiązać tylko za pomocą globalnych działań.

- Na poziomie europejskim podjęliśmy decyzje nie tylko związane z ratowaniem banków i sektora finansowego ale również takie, które wspierają wzrost gospodarczy. Nasze prognozy wskazują, że pod koniec roku, lub na początku następnego odwróci się negatywna tendencja. Miejmy nadzieję, że tak się stanie - mówi Barroso.

Przewodniczący KE dodaje też, że nowe kraje członkowskie skorzystają na europejskiej solidarności. Polska będzie głównym beneficjentem programu o wartości 5 miliardów euro na nowe połączenia energetyczne.

O co najbardziej martwi się szef Komisji Europejskiej?

- Jest to niestabilność sektora finansowego. Ale mam nadzieję, że uda nam się przezwyciężyć te wyzwania. Wdrożyliśmy odpowiednie środki i jeśli będziemy kontynuować nasze działania, sytuacja powinna ulec poprawie - mówi Barroso.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane