• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Balcerowicz wybrał "Socjalizm". Wygrała "Baba u lekarza"

Balcerowicz wybrał "Socjalizm". Wygrała "Baba u lekarza"
Foto: TVN24 Foto: Komiksowy konkurs rozstrzygnięty

"Przychodzi baba do lekarza" Łukasza Bogacza i Roman Gajewskiego zdobyła Grand Prix w konkursie na najlepszy komiks o gospodarce, który po raz drugi zorganizowała fundacja FOR. Jej prezes Leszek Balcerowicz za najlepszą uznał historyjkę "Socjalizm".

- Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż pierwsza. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac, jurorzy mieli więc trudne zadanie, a ich obrady były naprawdę burzliwe.

Ostatecznie nagrodzone zostały 33 komiksy i 7 animacji – powiedziała Alicja Defratyka z Fundacji FOR, koordynator projektu.

Zwycięzcy, Łukasz Bogacz i Roman Gajewski, otrzymali nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Tyle samo dostał Przemysław Liput za najlepszą animację. Drugą nagrodę w kategorii komiksu otrzymał Maciej Trzepałka, a trzecią - Michał Drabik.

Pula nagród w konkursie wyniosła 35 tys. zł. Ufundowali ją FOR oraz Bank Zachodni WBK.

Jak nauczyć trudne dzieci trudnych rzeczy?

Jak mówił prezes fundacji FOR Leszek Balcerowicz, celem konkursu było upowszechnienie wiedzy ekonomicznej wśród Polaków w sposób jak najbardziej atrakcyjny. - Chodzi o takie proste prawdy, jak ta, że jak jest za dużo państwa, to jest niedobrze dla ludzi, bo państwo paraliżuje, albo najbardziej się opiekuje - powiedział Balcerowicz.

Jemu samemu najbardziej podobał się komiks właśnie o takim nadopiekuńczym państwie pt. "Socjalizm". - Był bardzo wyrazisty i zwięzły. W trzech ruchach pokazywał istotę tego systemu - argumentował swój wybór ekonomista.

O tym, że popularyzowanie edukacji ekonomicznej nie jest łatwe mówił też inny członek jury, satyryk Jacek Fedorowicz. - To jest jak nauczanie w szkole dla trudnych dzieci i to w dodatku bardzo niechętnych nauce - stwierdził.


Wszystkie nagrodzone prace są dostępne w formie elektronicznej na stronie www.for.org.pl. Prace zostaną opublikowane w zbiorczej antologii, a animacje wydane na płytach DVD. Patronat nad konkursem miał portal tvn24.pl.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane