• rozwiń

Balcerowicz: to mogą być przełomowe wybory

Wynik wyborów prezydenckich może okazać się przełomowy dla polskiej gospodarki, powiedział w TVN CNBC Biznes profesor Leszek Balcerowicz, były prezes NBP. Zdaniem przewodniczącego Rady Fundacji FOR, rząd po wyborach powinien zdecydować się na podwyższenie wieku emerytalnego.

- To są przełomowe wybory. One rozstrzygną, czy Polska, polskie państwo w trudnych zewnętrznych czasach zostanie odblokowane dla ważnych dla nas wszystkich decyzji, czy będzie nadal zablokowane - powiedział prof. Leszek Balcerowicz w TVN CNBC Biznes.

- Wystarczy popatrzeć na to co Niemcy juz zrobili. Niemcy kraj przecież od nas bogatszy, bardziej stabilny. Oni przecież wydłużyli wiek emerytalny i my powinniśmy to też zrobić. To jest jedna z najważniejszych zmian - dodał.

W poniedziałek rząd Angeli Merkel przyjął projekt pakietu oszczędności, w wyniku którego wprowadzenia do 2014 roku Berlin możei zaoszczędzić 80 miliardów euro. Jego częścią jest wydłużenie wieku emerytalnego.

Balcerowicz mówił już kilkakrotnie, że najważniejsza zmiana, jaką powinien obecnie podjąć rząd, to wydłużyć wiek emerytalny. Jednak byłaby to niepopularma decyzja, za którą - według badań CBOS - opowiada się zaledwie jedna czwarta Polaków. Polska należy w Unii do krajów, w których najwięcej młodych ludzi odchodzi na emeryturę.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane