• rozwiń
  • WIG20 2105.88 -0.20%
  • WIG30 2409.13 -0.26%
  • WIG 56121.78 -0.15%
  • sWIG80 11637.53 +0.40%
  • mWIG40 3765.22 -0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Balcerowicz Grada by odwołał

Balcerowicz Grada by odwołał
Foto: TVN24 Foto: Trzeba szukać oszczędności w wydatkach - uważa prof. Leszek Balcerowicz

- Każdego człowieka należy oceniać po efektach pracy. A te są mizerne – tak o ministrze skarbu mówił były wicepremier Leszek Balcerowicz w Radiu Zet.

Zdaniem twórcy polskich reform gospodarczych, minister powinien stracić fotel nie tyle za sprawę stoczni, ale za to, że prywatyzacja stoi w miejscu.

Były szef Narodowego Banku Polskiego skrytykował też ministra skarbu za doprowadzenie do odwołania prezesa PKO BP Jerzego Pruskiego. - Usunięto kompetentnego człowieka – ocenił.

Są "bardziej kompetentne osoby"

Czy więc sam dałby ministrowi czerwoną kartkę? Tak. - Myślę, że w największej partii w Polsce można znaleźć bardziej kompetentne osoby – dodał Balcerowicz.

Dymisję ministra skarbu w przypadku niepowodzenia sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie zapowiedział w lipcu premier Donald Tusk. Teraz, gdy wciąż nie ma kupca na oba zakłady, podnoszą się głosy, że obietnicę powinien zrealizować.

Z drugiej strony niektórzy ekonomiści podkreślają, że dymisja Aleksandra Grada może postawić pod znakiem zapytania prowadzone przez niego projekty: próbę rozwiązania wieloletniego sporu z Eureko o PZU SA, oraz zapowiedzianą szeroką prywatyzację, która ma zasilić budżet miliardami złotych.

//sk/kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane